ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանում Չեխիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բեդրիխ Կոպեցկիին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Էդմոն Մարուքյանը կարեւորել է Չեխիայի հետ հարաբերությունների զարգացումը, տարբեր ոլորտներում համագործակցությունն ու միջխորհրդարանական ակտիվ շփումները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի քաղաքացիներին ԵՄ մուտքի արտոնագրերի տրամադրման գործընթացի դյուրացման շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են հեղափոխությունից հետո Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումներին:

On November 28, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to Armenia Bedřich Kopecký.
Welcoming the Ambassador, Edmon Marukyan highlighted the development of the relations with the Czech Republic, the cooperation and the inter-parliamentary active contacts in different spheres.
The interlocutors exchanged ideas on facilitating the process of issuing the EU visas to the citizens of Armenia.
During the meeting the parties touched upon the reforms being implemented in Armenia after the revolution.